Hakkımızda - Kurtuluş Vakfı

Kurtuluş Vakfı

Dünya’da 48 ülkede uygulanan Narconon programının Türkiye’deki tek uygulayıcısı

2016 yılında kurulan vakfımız, 56 yıldır madde bağımlılarına uyguladığı ilaçsız rehberlik programıyla Dünya’nın 48 ülkesinde madde bağımlılığını bıraktırma konusunda %86’lık oranıyla başarısını kanıtlamış olan Narconon İnternational programının ülkemizdeki tek uygulayıcısıdır.

Misyonumuz

Kurtuluş Vakfı, ülkemizde 7 senedir Narconon eğitim ve rehberlik programıyla birçok madde bağımlısı gencimizi hiçbir ilaç kullanmadan hayatlarına bağımlılıklarından arınmış bir halde, tertemiz döndürmeyi başaran bir ekibin bir araya gelmesiyle oluşmuş bir sivil toplum örgütüdür. Uygulayıcısı olduğumuz Narconon programıyla madde bağımlılarına verdiğimiz ilaçsız eğitim ve rehberlik programı sonucunda bağımlılıklarından tamamen arınmış bir şekilde topluma zihinsel olarak sağlıklı bireyler halinde yeniden entegre edilmeleri için gerekli kazanımları almalarını sağlıyoruz.

Zorluğun ne demek olduğunu, yine o zorluğu çekmiş olanlar anlayacaktır düşüncesiyle, yorulmadan, gayretli ve istekli bir şekilde sizlerin sayesinde umut dolu ellerimizi umuda ihtiyacı olanlar için açıyoruz. Kurtuluş Vakfı olarak, Narconon İnternational programıyla birlikte madde bağımlısı gençlerimizi hiçbir ilaç kullandırmadan, %86 başarı ortalamamızla bağımlılıktan kurtaramaya devam ediyoruz. 3 ile 4 ay arasında süren Narconon programı sürecinin hemen ardından tertemiz bir hayatın kapılarını gençlerimize sonuna kadar aralıyoruz. Vakfımız Balıkesir Edremit’te uyguladığı eğitim programı yanı sıra, ülkemizin insanlarının yaralarına merhem olmak adına yardımlar düzenliyor ve gelen her bağışı ihtiyaç sahiplerine eksiksiz bir şekilde ulaştırıyor.

Vizyonumuz

Ülkemizin kanayan yarası uyuşturucu. Uyuşturucu ve alkol bağımlılığı batağında olan gençlerimize destek ve ilaçsız rehberlik eğitimi vererek; bu gençlerimizin topluma en sağlıklı ve faydalı şekilde yeniden entegre edilmesi yolunda çalışıyoruz.

Bu amaç doğrultusunda, merkezimizde günden güne artan öğrenci sayımızla birlikte, mezun olan öğrencilerimizin arasından eğitmenler yetiştirmek ve yine Narconon programıyla bağımlılık sürecini ilaçsız bir şekilde sonlandırdıktan sonra mezun olan öğrencilimizden kuracağımız ekiplerle toplumun farklı sosyal sorunlarına da eğilerek çözümler üretmek üzerine değer yaratacak projeler üretmek istiyoruz. Düşüncemizle, yapacaklarımızı planlı, disiplinli, özverili ve mutluluk içerisinde gerçekleştirerek insanlığa ve ülkemize faydalı bir vakıf olarak hedeflerimize ilerlemek niyetindeyiz.

İnsanlara yardım etmeyi severiz ve insanların gündüzlerini karartan gölgelerinden kurtulduğunu görmek bizim hayatımızdaki en büyük zevktir.

Narconon Programı

Narconon, madde bağımlılığı probleminin temeline inen ve uzun süreli sürdürülebilir başarı yolunu açan etkisi kanıtlanmış bir bağımlılıktan arınma yöntemidir.

Narconon, 50 yılı aşkın süredir dünyanın 48 ülkesinde sonsuza kadar madde bağımlılığı tarafından yenilgiye uğradığı ve hayattan soyutlandığı düşünülen milyonlarca kişiyi kurtarmaktadır. Günümüzde başarımız, artık madde bağımlılığından uzak yeni yaşamlarını sürdüren mezunlarımızın sürekli artan sayısıyla ölçülmektedir.

Narconon’a programına başvuran birçok kişi, genellikle daha önce başka madde bağımlılığından kurtulma programlarını denemiş fakat kalıcı başarılar elde edemeyerek yeniden madde bağımlılığının pençesine düşüş oluyorlar. Narconon programı sağladığı %84’lük başarı oranıyla bu alanda benzersiz bir özellik taşımaktadır. Narconon programına başvuranlara, uyuşturucu maddelere olan bağımlılıklarını ve bu maddelerin zararlı yönlerini yenmede destek olan eşsiz teknikler kullanılır ve Bunu doğal yollarla yaparız. Narconon programında kesinlikle uyuşturucu madde yerine geçen hiçbir ilaç kullanılmaz. Narconon’da, bir kimseyi en baştan neyin uyuşturuculara yönelttiğini bulmak için bağımlılığın nedenlerine anlamaya çalışırız.

Vakfımızın Türkiye’de tek uygulayıcısı olduğu Narconon programının amacı, bireylere sürdürülebilir kazanımlar sağlayarak uyuşturucudan uzak bir yaşama sahip olmalarını sağlamaktır.

Kurtuluş Vakfı ile Madde Bağımlılığından Kurtulun!

Uygulayıcısı olduğumuz Narconon Programı ile madde bağımlılığından ilaç kullanmadan kurtulun

Mücadelemize&Destek Olun

Madde bağımlılığından kurtulmak isteyen gençlere destek olmak için bağış yapabilirsiniz
Madde Bağımlılığından Kurtulmada %84 Başarı Oranı

Kurtuluş Vakfı İle Başaranlar

Madde Bağımlılığından Kurtulmada %84 Başarı Oranı

Kurtuluş Vakfı ile tanışana kadar 8 yıllık madde bağımlısıydım. Birçok tedavi yöntemi denedim fakat hiç biri faydalı olmadı. Kurtuluş Vakfını uyguladığı ilaçsız Narconon Programı ile bağımlığımdan tamamen kurtuldum.

Ali A.Eski Madde Bağımlısı

14 yıl boyunca bir çok uyuşturucu maddeyi kullandım. Bırakmak için denediğim tüm yöntemler beni ilaçlara bağımlı yapıyordu. Kurtuluş Vakfı'nın uyguladığı ilaçsız Narconon programıyla maddeden kurtularak bağımsızlığıma kavuştum.

Burak B.Eski Madde Bağımlısı

Madde kullanmaya 13 yaşımda başladım. Denediğim hiçbir bırakma yöntemi fayda sağlamadı. Narconon programı ile yaşamımı ve kararlarımı yönetmeyi öğrenerek tüm bağımlıklarımdan arınıp tertemiz, yeni bir hayata başladım.

İhsan Y.Eski Madde Bağımlısı

Bağımlılıkla Mücadelemizde Bize Destek Olun